Vítejte ve světě Kuskus decoru

Dopřejte dětem český design

Kuskus decor svým originálním polštářkem ve tvaru sovy, rozvířil na jaře roku 2010 stojatou vodu na českém trhu s dětským zbožím. Od té doby se pod touto značkou věnuji ruční výrobě a prodeji kvalitních českých dekorací a doplňků. V nabídce převažují textilní produkty, ale nechybí v ní ani filcové a háčkované doplňky nebo dřevěné dekorace.

Všechny výrobky jsou ručně a s láskou dělané v České republice. Jsou inspirované potřebami a rozmary mých vlastních dětí a dětí našich přátel. Ohromí vás nabídka barev a vzorů. Využívám tradiční řemesla novým způsobem a pracuji výhradně s přírodními materiály.

Nechci přispívat k nesmyslnému konzumu, ale vytvářet produkty krásy a dlouhověkosti. To, co nedokáže nabídnout průmyslová výroba, vymýšlím sama. Snažím se spojit kvalitní ruční výrobu s útulnou atmosférou a příběhem starých věcí, praktičností a čistotou moderního designu.

Chtěli byste oživit pokojíček svého dítěte ručně vyráběnými dekoracemi z přírodních materiálů? Někdy stačí maličkost a celý pokojík dostane nové kouzlo!

 

 

O MNĚ

 

jmenuji se Natálie. Vystudovala jsem Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy. Osud mě ale přivedl k práci grafičky, která mě nesmírně bavila a stále baví. Pracovala jsem nejdříve v časopise Harpers Bazaar a poté v časopise Dolce vita. Jsem vdaná, s mým mužem máme krásný vztah a společně vychováváme tři děti Matiáše, Mikuláše a Elisabetu. Máme fenku Českého strakatého psa, jmenuje se Frida. Od roku 2010 jsem zakladatelkou a majitelkou značky Kuskus decor. Vytvářím pro vás návrhy, sháním nové látky a kvalitní dodavatele, šiju a vyšívám, natírám a decoruji, zpracovávám objednávky a posílám balíčky, fotím všechny novinky a vítám vás v mém ateliéru. A když si potřebuji oddechnout, jezdíme na chalupu do Českého ráje, miluji přírodu, cestování a čas nejraději trávím venku se svou rodinu.

PŘÍBĚH

 

Jak dlouho vydržíte hledat?

Vyrůstala jsem v babiččiných skříních, mezi truhlami, které skrývají všechny poklady světa, nasávala jsem vůně, vnímala barvy, dotýkala se látek. Když jsem pak zjistila, že v truhlách ani skříních žádná opravdová tajemství nejsou, přišlo mi to líto. A tak jsem je začala hledat. Jenže barvy nikdy nevypadaly tak, jak jsem si je pamatovala, vůně se zdály vyčpělé a materiál nebyl příjemný na dotyk. Chtěla jsem, aby naše děti zažily stejně tajemné dětství, jaké jsem prožívala já. A pak jsem si uvědomila, že pokud se chci vrátit do babiččiny truhly, musím si ji postavit a naplnit. Sama. A tak jsem to udělala a naše děti od té doby mohou zažívat příběhy, které jsem tak dlouho nedokázala nalézt. Ráda bych, aby také vaše děti měly tu možnost. Pokud hledáte a nemůžete nalézt, seznamte se s naším tajemstvím. Představujeme vám Kuskus.

 

Tak takhle nějak to začalo...

Můj příběh začal na mateřské dovolené. S mojí kamarádkou jsme se procházely po Praze, nakukovaly do obchodů a marně se snažily svým dětem pořídit do pokojíčku věci, se kterými by bylo fajn celé rodině.

Proč nemůžeme sehnat tak zvané „doplňky“ i v jiných než čtyřech základních barevných odstínech? Proč jsou všude polštáře, hračky, skříňky i pentle ošklivé jak porodní sál, navržené a vyrobené s fantazií čínského inženýra? Jsme my dvě divné, nebo jsme prostě jen objevily díru na trhu? Copak nikoho nenapadlo dělat věci jinak? A proč to vlastně dávno nenapadlo nás? A co ostatní maminky? Nechybí jim to samé, co nám?

Poptaly jsme se, porozhlédly, poučily a začaly svým dětem tvořit náš i jejich Kuskusový svět. Byly nadšené! A tak si myslím, vlastně dnes už to vím, že stejně nadšené mohou být i vaše děti.

Tak takhle nějak to začalo. Kus-kus-testováno na dětech.

 

Založení značky

Samotnou značku Kuskus decor jsme založily s mojí kamarádkou Míšou na jaře roku 2010. Během svého vývoje jsme si pomalu vybudovaly pevné místo na českém trhu. Cesta nebyla lehká, ale ve dvou se to lépe táhne:) Proto byl pro mne asi nejzásadnější zlom, když se má kamarádka a spoluzakladatelka rozhodla z Kuskus decoru odejít. Přátelství nám zůstalo dodnes, ale najednou byla celá agenda kolem firmy jen na mně.  Psal se rok 2013, byla jsem trojnásobnou maminkou a s roční dcerkou jsem překonávala velkou fyzickou únavu a zároveň zodpovědnost za vedení firmy. Tady patří velký dík mému manželovi a rodině, protože bez jejich pomoci by možná Kuskus decor dávno nebyl. A dnes už stojím zase v plné síle. Píše rok 2019, mám spoustu energie a inspirace, kterou chci do Kuskus decoru investovat. Mám touhu vytvářet kvalitní produkty, které jsou funkční, dokonalé i krásné.

 

Kuskus není jen exotická těstovina!

Kuskus decor ve vás přesto může vyvolávat chutě!

Víte třeba, co se stane, když dítě spatří naši sovu?

Usne? Začne tleskat?

Odletí? Nemáme ponětí!

 

PRODUKTY A DESIGN

Snažím se, aby mé výrobky byly nadčasové, nepodléhaly módním trendům a marketingovým výstřelkům. Každý kus je vyroben ručně a s láskou v České republice. Ať jde o háčkování, šití, malování nebo vyšívání, vše s důrazem na detail dokonalého zpracování.

V mé kolekci spoléhám na design inspirovaný přírodou. Jednoduché motivy rostlin a zvířat, které fungovaly po staletí, jsem přizpůsobila potřebám dětí. Tak, aby dětem před spaním přinášely pohodu s něžným vkusem a nádechem elegance. Tak, aby použité materiály splňovaly veškeré nároky na kvalitu a odolnost při dětských hrátkách. Věřím, že výsledkem je čestný produkt, který je funkční, dokonalý i krásný.

 

Každý KUS funguje samostatně, je svébytný, svérázný, originální a zároveň každý KUS v mé kolekci ladí a doplňuje se s ostatními. Má variantu pro holky i kluky, a tak si nepřekáží a mohou sdílet jediný pokoj. Použila jsem ty nejlepší bavlněné látky z Francie, designové materiály z omezených kolekcí a s omezeným počtem vyrobených kusů. A samozřejmě ekologické, vodou ředitelné barvy na dřevěné výrobky. A unikátní jsou mé barvy. Nehledejte běžné odstíny, ty kuskusové jsou na první pohled jiné.

Všechny výrobky jsem nejdříve vyzkoušela na našich dětech. To ony jsou mou inspirací, mými rádci, kritiky a prvními zákazníky. Spokojenými zákazníky! Hlavně díky nim vznikají věci, které jsem tak dlouho hledala v běžných obchodech.

Pro naše a vaše děti. 

VÍTEJTE V NAŠEM SVĚTĚ ♡

prohlédněte si mé výrobky zde ⇾

ZKUS KUS