duben 2020, Šití roušek

Krásný den všem,

po týdnu šití roušek zdarma nebo za dobrovolný příspěvek, jsem se rozhodla, uvolnit nějaké roušky k prodeji. Přeci jen můj obchůdek teď skomírá, což je v této nelehké době pochopitelné. Spotřebovala jsem ale spoustu materiálu, musela jsem nakoupit zcela nedostatkové zboží jako jsou teď gumičky:) a ten čas u šicího stroje, o tom ani nemluvím. 

Na této stránce se tedy budou objevovat roušky, které mám našité a budou volně k prodeji. Nadále budou probíhat předobjednávky, kde ale nemohu zaručit datum dodání. Liší se podle počtu objednávek. 

Snad vám touto cestou ulehčím nákup těchto improvizovaných roušek.

přeji vám klidné dny ve zdraví, Natálie

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.

I podomácku vyrobená rouška z bavlněné látky velmi efektivně chrání okolí před vykašlanými infekčními částicemi. Zatímco lidé bez roušky vykašlali podle studií v průměru 200 infekčních kapének, lidé s vlastnoručně vyrobenou rouškou pouze 43. Samozřejmě velmi záleží i na kvalitě bavlny a hustotě látky.

 

OBJEDNÁVKY  info@kuskusdecor.cz

Prosím předobjednávky posílejte emailem. Do zprávy mi napište specifikaci pro koho je rouška určená - muž, žena, dítě (pohlaví a věk) a počet kusů u každého. Budu vás ihned informovat, jak to vypadá s dodáním.

Ke každé vaší objednávce v mém obchůdku dostanete jednu nebo více roušek jako dárek!

 

A JAKÉ ROUŠKY NABÍZÍM?

 

Nabízím textilní ochrannou roušku vyrobenou ze 100 % bavlny. Nejedná se o certifikovanou zdravotní roušku. Z hygienických důvodů se na roušky nevztahuje reklamace.

Rouška je dvouvrstvá v různých motivech podle dostupných látek.

Mám tři velikosti L pánská , M dámská + teenage (větší děti cca od 9 let), S dětská (do cca 8 let). Prosím, tato míra je přibližná, každý máme jiný tvar obličeje a velikost hlavy.

K uchycení používám gumičky za uši nebo kolem hlavy, případně tkaloun. Rouška má ušitý tunýlek a můžete si vždy vyměnit, co Vám bude vyhovovat.

 

JAK SE O ROUŠKU STARAT?

 

Bavlněné roušky můžete opakovaně použít. Vyvařením a přežehlením roušku sterilizujete.

Rouška je z bavlny, můžete ji sterilizovat v domácích podmínkách.

Před prvním použitím po ušití vyperte (vyvařte na 95 stupňů) a vyžehlete. Já každý den vařím v hrnci ve vodě cca 5 minut, pak přežehlím ještě vlhké.

Rouška by se měla měnit nejlépe dvakrát denně. Po 4 hodinách nošení a zapaření vzniká v roušce prostředí náchylné na množení mikrobů. MĚŇTE ROUŠKY ČASTO. Před manipulací s rouškami je vhodné mít vždy vydezinfikované ruce a snažit se dotýkat pouze okrajů roušky, co nejméně sahat na střed a přední části ústenky.

 

ZASLÁNÍ ZBOŽÍ

• Roušky zasíláme prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny. Cena za poštovné je 70 Kč.

• Osobní vyzvednutí je možné v Praze v ateliéru Kuskus decor po předchozí domluvě. Osobní odběr je zdarma.

ÚHRADA ZBOŽÍ

• Úhrada zboží v hotovosti při převzetí zboží nebo převodem na účet prodávajícího - platba předem.

Číslo bankovního účtu pro platbu je 670100-2210900217/6210.


Bavlněná rouška tedy může zachytit téměř 80 % všech vykašlaných infekčních částic, čímž ji lze téměř srovnat s rouškou chirurgickou, která jich zachytí až 85 %.

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.

 

 

zpět na úvodní stránku BLOGu